logo

15 Ocak 2018

530 KAHRAMAN ÇEVRECİ GÖREVE HAZIR

530 KAHRAMAN ÇEVRECİ 1 530 KAHRAMAN ÇEVRECİ 2Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şeklini oluşturması nedeniyle, İlimiz genelinde eğitim gören, özellikle anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimizde çevre bilinci ve duyarlılığı hakkında bir farkındalık oluşturmak ve çocuklarımıza konunun öneminin benimsetilmesi amacıyla Çevre Eğitim Merkezi (ÇEM) Projemiz ile çocuklarımızın Çevre Eğitimini uygulamalı ve görsel (animasyon filmlerinin gösterilmesi, afişler, tablolar vb.) olarak alması, eğlenceli uygulamalarla birlikte çevre bilinci ve duyarlılığının arttırılması hedeflenmişti.

Okulların açılması ile birlikte, İl Müdürlüğümüz bünyesinde açmış olduğumuz Çevre Eğitim Merkezimizdeki(ÇEM) eğitim maratonumuz 17/11/2017 tarihinde Atatürk Eğitimciler Anaokulu ve Asım Zeynep Ecemiş İlkokulu ile başlamıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan program dâhilinde sömestr tatili öncesinde en son 12/01/2018 tarihinde Behzat Ecemiş İlkokulu ve Kemal Çetintürk İlkokulu ile birlikte toplam 19 okul ve 530 öğrencimize çevre eğitimi verildi.

Çevre Bilinci Eğitimi sonrasında Kahraman Çevreci Andını okuyan öğrencilerimizden,  çevreyi korumakla görevli oldukları, çevreyi kirletenleri uyaracakları ve geri dönüşümü mümkün olan atıkların ayrı toplanarak doğaya kazandırma sözü alınarak  Kahraman Çevreci Belgesi ve Madalyası verilmiştir.

Bu eğitim maratonumuzda bizlerden; destek ve ilgilerini esirgemeyen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere katılım sağlayan tüm Okul Müdürlerimiz ile Öğretmenlerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?