logo

28 Aralık 2017

Vali Şimşek, Ulukışla ilçesinde okulları inceledi

Bir takım ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Ulukışla ilçesine giden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ilçeye bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda sorun, görüş ve talepleri dinledi.

İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ve ilgili Kurum Müdürlerinden oluşan bir heyetle gerçekleştirdiği ziyaretlerin ilkini İlçede bulunan Kemal Paşa İlkokulu’na yapan Vali Yılmaz Şimşek, okul yönetimiyle düzenlediği toplantıda okulun fiziki durumu, kapasitesi ve öğrencilerin eğitim durumu hakkında bilgi aldı.

Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet eden Vali Yılmaz Şimşek okuldaki incelemelerinin ardından Ulukışla Kaymakamlığını ziyaret etti.

Kaymakam Vekili Muhammet Güzel, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, İlçe Kurum Müdürleri, Kaymakamlık Personeli ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Yılmaz Şimşek, gerçekleştirdiği ziyaret esnasında Kaymakam Vekili Muhammet Güzel’den ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı.

İlçe merkezinde esnafları da ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Vali Yılmaz Şimşek daha sonra Ulukışla ilçesinde tarihi öneme sahip Öküz Mehmet Paşa Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretler kapsamında ilçedeki kurum ve kuruluşları inceleyen Vali Yılmaz Şimşek, yine 2018 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanan Ulukışla devlet hastanesi yeni binasını da gezerek İl Sağlık Müdürü Ertan Değirmencioğlu’ndan hastanenin durumu hakkında bilgi aldı.

İlçedeki incelemelerini tamamlamasının ardından Ulukışla halk eğitim merkezi toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen Vali Şimşek,  toplantı öncesi yaptığı konuşmasında “Bu toplantılarımızı tüm ilçelerimizde gerçekleştiriyoruz. Bugün Ulukışla’dayız. Bu toplantılar ile ilçemizdeki sıkıntılarımızı dile getirebiliyoruz. Şuanda sorunu bulunan muhtarlar ile görüşerek cevap aramak için bir araya geldik.” dedi.

Devletimizin tüm makam ve mevkilerinin vatandaşımıza hizmet amacıyla var olduğunun altını çizen Vali Şimşek’in konuşmalarının ardından toplantıya katılan muhtarlar;  altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim, hayvancılık başta olmak üzere çeşitli konularda sorun ve taleplerini dile getirdi.

Toplantı sonunda Vali Yılmaz Şimşek, iletilen sorunların biran önce çözüme kavuşturulması konusunda ilgili kurum müdürlerine talimat vererek, “Bizlere iletilen sorunların bizzat takipçisi olacağım.” ifadelerine yer verdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?