logo

18 Aralık 2017

Aykin’den, Tüketiciye yerli malı tüketme çağrısı

Aykin’den, Tüketiciye yerliNiğde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Aykin vatandaşları yerli malı kullanmaları konusunda uyarılarda bulunursak ‘Vatandaşlarımız ürün satın alırken mutlaka barkoduna bakmalı ve öncelikle barkod numarası ‘869’ ile başlayan ürünleri satın almalı’ dedi.

Gerek döviz kurlarındaki artışın durdurulması gerekse yerli sanayimizin güçlendirilmesi için yerli malı tüketiminin büyük etkisi olduğunun altını çizen Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Aykin, ‘Tüm üreticilerimizi ürettikleri ürünün ambalajının üst kısmında, daha görünür bir şekilde ‘Türk Malı’ veya ‘Türkiye’de Üretildi’ yazmaya davet ediyorum. Biz her zaman kaliteli ürünler ürettik. Özellikle tekstil, beyaz eşya ve daha birçok üründe bizim üretimimiz artık bütün dünyada kalitesinden dolayı tercih ediliyor. Kalitesiz ve hatta kanserojen maddeler içeren ama sırf ucuz diye tercih edilen uzak doğu ürünlerine karşı Türk malı kalitesini gururla sergileyebilmemiz için ürünlerin ambalajına büyük harflerle ‘Türk Malı’ yazılmalıdır’ diye konuştu.

Yerli malı kampanyasının sadece sınai üretimde kullanılmaması gerektiğini de ifade eden Aykin, ‘Sadece sanayi ürünlerinin üretiminde değil tarımda da yerli malı kampanyası başlatılmalıdır. Tohumculuktan hayvancılığa kadar hem yerli üretimi artırmalı ve desteklemeli hem de yerli ürünleri tercih etmeliyiz’ şeklinde konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?