logo

11 Aralık 2017

TIP FAKÜLTESİ GÖZ DOLDURUYOR

tıp fakültesi ÖZ DOLDURUYOR 2 tıp fakültesi ÖZ DOLDURUYOR 1Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi ark yaratıyor

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde bu yıl ilk defa eğitime başlayan tıp fakültesi, yeni kurulan tıp fakülteleri arasında göz dolduruyor.

İç Anadolu Bölgesindeki yeni kurulun Tıp Fakülteleri arasında, kendi bünyesinde öğrencilere eğitim verme özelliği taşıyan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesinde 62 öğrenci tıp eğitimi alıyor. Çevre illerden Aksaray Üniversitesi bünyesinde kurulan Tıp Fakültesi öğrencileri Konya’da eğitim alırken, kendi bünyesinde eğitim veren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi hem öğrencilerin eğitim alması, hem de Akademik kadro yönünden yine kurulan tıp fakülteleri arasında öne çıkıyor.

AKADAMİK KADRODA EKSİK YOK

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi mevcut akademik kadro genişliği Yüksek Öğrenim Kurulu tarafından belirlenen koşulları fazlasıyla sağlamış durumda. Şuanda tıp fakültesinin temel tıp bölümünde 16, cerrahi ve dâhili tıp bilimlerinde 24 olmak üzere toplam 40 öğretim üyesi bulunuyor. Hastanelerde özellikli sağlık hizmetlerinin sunulması amacıyla 4 öğretim üyesi Ankara ve İstanbul’da alanında Türkiye’nin en önemli sağlık kurumlarında uzmanlık sonrası bilgi ve tecrübelerini artırmak için eğitim görüyorlar.

EĞİTİM ALTYAPISI OLUŞTURULDU

Eğitim altyapısı ile de göz kamaştıran Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 12 derslik ve bir seminer salonu bulunurken, Multidisipliner Laboratuavar, Anatomi Diseksiyon Salonu, Anatomi Maket Salonu, Tıbbi Beceri laboratuarı, Simüle Hasta Eğitim Polikliniği ve Çözümleme Salonu olmak üzere toplamda 10 laboratuar bulunuyor.

Fakültede ayrıca tüm öğretim elemanlarının araştırma yapabilmeleri ve bilimsel faaliyetlerini yürütebilmeleri için, Hücre kültürü, multidisipliner, histoloji/patoloji ve tıbbi mikrobiyoloji olmak üzere toplamda 5 laboratuar kuruldu.

TIP FAKÜLTESİNİN 3 ÖNEMLİ FONSİYONU BULUNUYOR

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesinin, eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumu olmak üzere üç önemli fonksiyonu bulunuyor. Bu fonksiyonu yerine getirirken Tıp Fakültesinin vizyonu,‘Üretim bilim ve teknoloji, sunduğu çağdaş eğitim ve ileri sağlık hizmetleri ile ulusal ve uluslar arası düzeyde önde gelen tıp fakülteleri arasında yer almak’ şeklinde belirlenmiş

Bu yıl ilk defa 62 öğrenciyle eğitime başlayan tıp fakültesi, genç hekim adaylarının çağdaş ve yenilikçi bir tıp eğitimi almalarını sağlamayı amaçlıyor. Fakülte bu amaç doğrultusunda güncel bilgi ve beceriye sahip, analitik düşünün, bilgisini yorumlayan, araştırmaca, kendini yenileyebilen, iyi iletişim kurabilen ve insani değerlere sahip hekimler yetiştirmek için çalışıyor.

HEDEF ÜLKE ÇAPINDA TERCİH EDİLEN SAĞLIK KURUMU OLMAK

Türkiye çapında tercih edilen bir sağlık kurumu olmayı hedefleyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi insan sağlığının korunması ve sağlık hizmeti sunumunda da paydaşları ile birlikte çalışarak öncelikle Niğde halkının sağlık taleplerini karşılamayı, belirlenen tematik alanlarda ise ülke çapında tercih edilen sağlık kurumu olmayı hedefliyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi, ekip ve disiplinler arası çalışma prensiplerini belirlemiş olarak, imkânların en iyi ve verimli şekilde kullanarak, Niğde’de ve Türkiye’de kendi görev alanlarında daha iyiye ve sürekli ileriye gitmeyi hedefleyerek çalışmalarına devam ediyor. Tüm bunlarla birlikte düzenlenen çeşitli etkinliklerle, öğrenciler hoşça vakit geçirecekleri bir yerleşke ortamına sahip oluyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?