logo

02 Kasım 2017

NİTSO elektronik belge yönetim sistemini başlattı

NİTSONiğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu; Niğde Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize ait bilgilerin daha güvenli ortamlarda muhafaza edilmesi, istenilen bilgi ve belgelere ulaşımın daha hızlı bir şekilde sağlanması ve Kamu Kurumları arasındaki bilgi-belge paylaşımının hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için bu yıl “Elektronik Belge Yönetim Sistemi’’ dönemini başlatmış bulunuyoruz.

Günümüzde hızla gelişen bilgi teknolojileri ile kurumlarda iş ve işlem süreçleri elektronik ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Kurumsal değişim ve gelişim açısından bilginin etkili paylaşımı ve bilgiye dayalı katma değer oluşturan ürün ve hizmetlerin ortaya çıkarılması, bilgi ve belge yönetiminde yenilikçi yaklaşımlar sayesinde mümkün olabilmektedir. Ayrıca bilgi teknolojilerinin sağladığı olanaklar, ortaya çıkan yenilikçi elektronik belge yönetim sistemleri ve e-kurum platformları yönetim etkinliklerinin daha hızlı, daha verimli ve ekonomik biçimde sunulmasında fırsatlar oluşturmaktadır.

Bu sistem ile Odamız üyeleri artık mesai saatleri dışında da ihtiyaç duydukları belgeleri bulundukları yerden bilgisayar veya cep telefonlarını kullanarak, Odamız web sitesindeki sistem üzerinden müracaat ederek ücretsiz alabilecekler. Aynı zamanda yine sistem üzerinden aidatlarını odamıza veya bankalara uğramadan ödeyebilecekler. Tüm odamız üyelerine hayırlı olmasını diliyorum dedi.

NİTSO AKREDİTE ODA OLMA ÜNVANINI KAZANMIŞ SAYILI 5 YILDIZLI ODALAR ARASINDA

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu; Odamız akredite oda olarak, hizmet anlamında Avrupa Odaları ile yarışır hale geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan Akreditasyon Sistemi’ni başarı ile tamamlayarak, akredite oda unvanını almaya hak kazanan 5 yıldızlı odalar arasında yer almaktayız. Dedi.

Katırcıoğlu, Türk Oda ve Borsa Sisteminin Oda ve Borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda Sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda ve Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasının amaçlandığı, Akreditasyon Sistemi, kaliteli hizmetlere yerel erişim imkânı sağlayarak ve iş dünyasında bir model vazifesi görerek ağın büyümesine ve gelişmesine destek olmaktır.

Sistem ayrıca, ülkemizin tamamını kapsamına alarak iş dünyasının gelişme ve büyümesine yardımcı olma noktasında;  yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde en yüksek kalitede temsil, hizmet ve destek sağlayarak etkin bir oda ve borsalar ağı oluşturmaya yönelik uzun vadeli vizyona da katkı sağlamaktadır.

Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Borsaları Ekonomik büyümede ve iş dünyasının desteklenmesinde önemi giderek artan bir rol oynadıklarından, Oda ve Borsaların kapasite, yeterlilik ve profesyonelliklerini ortaya koymaları ancak Akreditasyon Standardını başarılı biçimde uygulamalarıyla mümkün olmaktadır.

Hizmetlerimize Stratejik Planımız dahilinde bulunan hedef ve eylemler doğrultusunda devam etmekte ve hizmetlerimizi sürekli iyileştirme çabasındayız’’ dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?