logo

01 Kasım 2017

Vali Şimşek ‘in Lösemili Çocuklar Haftası Mesajı

Vali Şimşek ‘in Lösemili Çocuklar Haftası MesajıVali Yılmaz Şimşek, ‘2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada; “Bu haftanın Lösemi ile savaşan çocuklarımızın kocaman yüreklerinin sevgi ile kucaklaştığı, toplumsal farkındalığın yaratıldığı bir haftadır ” dedi.

TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMELİYİZ

Halk arasında “Kan Kanseri” olarak da bilinen lösemi nin, kemik iliğindeki hücrelerin kontrolsüz ve aşırı çoğalması ile ortaya çıkan, tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanan bir hastalık olduğunu belirten Vali Yılmaz Şimşek, “ Bu nedenle vatandaşlarımızı bilinçlendirme faaliyetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi, koruyucu önlemlerin arttırılması ve kanserle mücadele edilmesi gerekmektedir ” diye konuştu .

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

Vali Yılmaz Şimşek, geleceğimiz olan lösemi hastası çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerine elimizden gelen her tür desteği vermek, bütün imkânlarımızı seferber etme nin devletin en temel görevlerinden olduğunun altını çizdi.

HEPİMİZE GÖREVLER DÜŞÜYOR

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, lösemili çocuklarımıza doğru yaklaşımları kazandırmak için hepimize görevler düştüğünü ifade ettiği mesajında daha sonra şunları belirtti:

ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

“ Bu hastalığa yakalanmış çocuklarımızı mutlu etmek, kansere ‘dur’ demek, halkımızı bilinçlendirmek, erken teşhisin önemini vurgulamak, lösemili çocuklarımıza doğru yaklaşımları kazandırmak için bu hafta hepimize önemli görevler düşmektedir.

LÖSEMİLİLERE ACİL ŞİFALAR

Bu önemli haftada tüm çocuklarımıza sağlık mutluluk dileklerimi iletirken, lösemi ile savaşan çocuklarımıza da acil şifalar diliyorum. ”

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?