logo

25 Ekim 2017

ŞAİR HASAN KORKMAZ ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

Şair 1 Şair 2Gazetemiz Şair Hasan Korkmaz(55) Çanakkale’yi görmek için gittiği ve sabah dokuzdan gece geç saatlere kadar Conk Bayırı, 57’inci alay, Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı Dere Sargı Yeri, Zıhın Dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Şehitler Abidesi ve Deniz Müzesi gibi Çanakkale Zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret etti ve Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anlarına tanık oldu.
Niğde’nin şairi Hasan Korkmaz,Çanakkale Şehitliği gezisi ile ilgili yaptığı açıklamasında,”Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve gezi amaçlı kendim Çanakkale Şehitliği’ni gezerek duygulu anlar yaşadım ve bilgi sahibi oldum.Çanakkale Şehitliği Abidesi ve diğer yerlerde de toplu halde hatıra resmi çekindim.Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer.Onun için bütün dünya buraya geliyor.Çanakkale Savaşı nasıl meydana geldi neler yaşanmış geldim burda duygulandım ve o anları görür gibi oldum.
O savaş esnasındaki yaşananları anlatırken gözleri dolan Şair Korkmaz sözlerine şöyle devam etti. Bir düşünün bir metre kareye altı bin mermi düşüyor. Bir metre kareye iki Türk ikisi düşman olmak üzere dört ceset düşüyor. Havada mermiler çarpışıyor. Böyle yaşanan bir savaş yeri.Bir ara abdest bozma gereği duydum. Birden tüylerim ürperdi, böyle bir yerde abdest bozmak ne demek dedim icap ettim gidemedim kendimi akşama kadar tuttum. İnsanın toprağa basası gelmiyor.Başkasının uzaktan anlatmasıyla olmuyor. Her vatandaşımızın mutlaka rehber eşliğinde Çanakkale’yi ve o kutsal yerleri görmeli.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dan da bir istekte bulunmak istiyorum Askere giden her Mehmetciğimize önce Çanakkale’yi bir hafta rehber eşliğinde gezdirip, orada yaşananların anlatılmasını ve daha sonra silah altına alınırsa vatan sevgisinin kat kat artacağına inanıyorum. Gezimin bitiminde Niğde’ye dönüş esnasında bir gecede otobüsün içinde kendimin Çanakkale savaşı için derlediğim birde şiir yazdım tüm şehit ve gazilerimize hediye ediyorum”dedi

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?