logo

20 Ekim 2017

Baloğlu ilk aday

NEVZATZBALOyLUNiğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifasından sonra boşalan belediye başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan Nevzat Baloğlu oldu.

Önceki gün Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Faruk Akdoğan’ın yerine kimin belediye başkanı olacağı kulislerde konuşulurken ilk adaylığını açıklayan Ak Parti’li Belediye Meclis Üyesi Nevzat Baloğlu oldu. Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Ak Parti’li Belediye Meclis Üyesi Nevzat Baloğlu, Niğde’ye hizmet için belediye başkanlığına aday olduğunu ve Partisinin vereceği kararı bekleyeceklerini söyledi.

Baloğlu, “Allah nasip ederse, partimiz izin verirse, uzun yıllardır siyasette kazandığım tecrübe ve deneyimlerim ile Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı doğrultusunda Niğde’ye hizmet etmek için çalışacağım” dedi.

NEVZAT BALOĞLU KİMDİR?

Nevzat Baloğlu, 1966 yılında Niğde’de doğdu. Niğde İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1997 yılında Fazilet Partisi Kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak siyasete atıldı. 1999 Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Niğde Belediyesi Meclis Üyesi oldu. Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte Ak Parti’ye geçerek, Ak Parti Kurucu Başkan Yardımcısı oldu. Aynı dönemde de Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği görevine devam etti. Ak Parti’nin kurulduğun günden bu yana parti içerisinde başkan yardımcılığı, seçim işleri, siyasi ve hukuk işleri başkanlığı gibi değişik görevlerde bulundu. 2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Niğde İl Genel Meclis Üyesi oldu. 2005 yılında İl Genel Meclis Başkanlıklarının meclis üyelerine devredilmesiyle 2005-2007 tarihleri arasında Niğde İl Genel Meclisinin ilk seçilmiş başkanı oldu. 2009 yılına kadar İl Genel Meclis üyeliğine devam etti. 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Niğde Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi ve halen bu görevine devam ediyor.

Evli ve iki kız, iki erkek çocuk babası.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?