logo

17 Ekim 2017

KYK’DAN AŞURE ETKİNLİĞİ

ÖĞRENCİ AŞURE (3) ÖĞRENCİ AŞUREÖğrencilere Aşure İkramı

Genlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Niğde İl Müdürlüğü’ne bağlı kız ve erkek tüm yurtlarda kalan öğrencilere aşure ikram edildi.

KYK Niğde Yurt Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarında gerçekleştirilen aşure ikramını KYK Niğde İl Müdürü Faruk Boduroğlu, Yurt Müdürleri, personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan ve yurt sorunu olmayan ender illerden biri olan Niğde’de,  KYK Niğde İl Müdürlüğü tarafından müdürlüğe bağlı yurtlarda gerçekleştirilen aşure ikramında öğrenciler aşure ikram eden KYK Niğde İl Müdürü Faruk Boduroğlu, “Aşure etkinliğimizde öğrencilerimizle bir araya gelerek, Muharrem ayında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesine vesile olmak istedik” dedi.

Öğrenciler aşure ikramına büyük ilgi gösterirken, KYK Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

DOĞAYI YOK EDİYORUZ

Gebere Barajı Pislik İçinde

Niğde’nin önemli barajlarından olan ve vatandaşların yaz mevsimlerinde mesire alanı olarak kullandığı Gebere Barajı, taşıyla toprağıyla, barajıyla, ağacıyla, yeşil ananıyla yok edilirken gören yok!

GEBERE BARAJI SOS VERİYOR

Niğde’de Uzandı Deresi üzerinde 1939-1941 yılları arasında sulama amaçlı inşa edilen ve 1941 yılında açılan, Gebere Barajı gün geçtikçe taşıyla toprağıyla, ağaçlarıyla, yeşil alanlarıyla yok edilirken bunu gören yok! Gebere Barajına giden duyarlı vatandaşlar doğa harikası olan bu yerin yazdan kalma rezilliğiyle ortada olduğunu söylediler.

Yaz aylarında yüzlerce vatandaşın mesire alanı olarak kullandığı Gebere Barajının hali içler acısı. Günden günü güzelliği sorumsuz insanlar tarafından yok edilen baraj ve çevresi pislikten ve bakımsızlıktan dolayı içler acısı bir durumda.

BUNU YAPAN İNSAN!

Gebere barajı  özellikle geçtiğimiz yaz mevsiminde oturulmayacak bir duruma geldi. Bu durumdan rahatsız olan duyarlı vatandaşlar, maalesef burayı bu hale getiren, bu doğal güzelliği bozan, tabiatı tahrip eden yine insanlar. Rahmetli Adnan Menderes dönümende yapılan bu güzel barajın bu kadar sahipsiz olması, bu hale gelmesi gerçekten bizleri çok üzüyor dediler.

DOĞANIN KIYMETİ BİLİNMİYOR

Gebere Barajının Niğdeliler için vazgeçilmez bir mesire alanı olduğunu ifade eden vatandaşlar, maalesef Niğde’de doğal güzelliklerimize sahip çıkılmıyor. Sahipsiz kalan bu ve buna benzer yerlerimiz insanoğlu tarafından kirletiliyor ve yok ediliyor. Bu güzellikleri koruyup yaşatmak yerine maalesef yağmalıyoruz ve yok ediyoruz. Lütfen yetkililerimiz ve ilgili kurumlarımız burayı görsünler, buraya sahip çıksınlar ve gerekli çalışmaları yapsınlar dediler.
 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?