logo

17 Ekim 2017

5 YILDIZLI SAĞLIK MERKEZİ NİĞDE’DE HAYAT BULUYOR

Türkiye’de İlk İkisi Bir Arada Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi

 

İHastane 2 Hastane 1şletmeciliğini Niğde Hayat Hastanesi’nin yapacağı Özel Çiftehan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde sona gelindi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK

Konsepti ve sunacağı hizmetler ile ikisi bir arada fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi özelliğiyle Türkiye’de bir ilk olacak hastanede çalışmaların sonuna gelindi. İşletmeciliğinin Niğde Özel Hayat Hastanesi’nin yapacağı Özel Çiftehan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Klinik Konuk Evi’nin inşaatının iç ve dış işlemleri biterken, malzeme, fizik tedavi aletleri, hasta odaları, tıbbi cihazlar ve tüm teçhizatları tamamlandı. Hastanenin bürokratik işlemlerin tamamlanmasının ardından kısa bir süre sonra hizmete sunulması planlanıyor.

150 YATAK KAPASİTELİ

Kaplıca sıcak suyu ve Fizik Tedavi doktorlarının yanı sıra Çiftehan’ın eşsiz güzelliğinde hizmet verecek olan merkez hakkında bilgi veren Hastane Müdürü Hüseyin Akbulut, merkezin 60 odalı ve 150 yatak kapasiteli olduğunu belirterek, “Hastanemiz Çitehan’ın eşsiz güzelliğinde alanında uzman fizik tedavi doktorlarımız ve kaplıca sıcak suyu ile 60 odalı ve 150 yatak kapasiteli olarak hizmet verecektir.  Odalarımız otel konseptinde olup içlerinde HD TV, refakatçi koltuğu, banyo küvet mevcut olup, tüm odalarımızda termal su imkânı sunulmaktadır. Bütün cihazlar, hastaların odaları, hasta yatakları bile günümüz teknolojisinin son sistemleri düşünülerek yapıldı” dedi.

TÜRKİYE’NİN 5 YILDIZLI SAĞLIK MERKEZİ

Hastaların Türk hamamı sauna buhar odası ve termal havuz imkânlarından da yararlanarak tedavi süreçlerinin daha da hızlanacağı belirten Akbulut, “Hastalarımız Türk hamamı sauna buhar odası ve termal havuz imkânlarından da yararlanarak tedavi süreçlerini daha da hızlandırabileceklerdir. Ayrıca hastalarımız için sosyal etkinlikler kapsamında moral geceleri, etkinlikler, müzik dinletisi, sinema gösterimi, spor gecesi vb. faaliyetler planlanmaktadır” dedi.

SAĞLIK TURİZMİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Sağlık Turizmine de katkı sunmak istediklerini belirten Hastane Müdürü Hüseyin Akbulut, “Hastanemiz Çiftehan’ın doğal güzelliğinde profesyonel sağlık ekibi ile hem yurtiçi hem de sağlık turizmi kapsamında yurtdışından gelen hastalara hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Şehrin gürültüsünden uzakta huzur içinde, kaplıca imkânları sunan bir hastanede tedavi olabilme lüksünü yaşatabilmenin hastalarımız için bir ayrıcalık olacağı düşüncesindeyiz” dedi.

Kaplıca sıcak suyu ve fizik tedavi doktorları eşliğinde kısa sürede hizmet verecek olan tesis, bölgemize ve ilimize büyük katkı sağlayacak.

SOSYAL DONATILAR DİKKAT ÇEKİYOR

Çiftehan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi dışında, Özel Hayat Hastanesi tarafından 33 dönüm alan üzerine kurulan Doğa Termal Havuz ve Mesire alanı da hizmet veriyor.

Doğanın içinde hizmet veren tesiste, 3 adet süit olmak üzere toplam 33 tane aile havuzu, bunun yanında tüm detayları düşünülen Türk Hamamı, bay ve bayanların kullanabileceği 150 kişilik termal havuz bulunuyor. Mesire alanı, futbol, basketbol sahalarının bulunduğu tesis Niğdelilerin ve şehir dışından gelen vatandaşların ilgi odağı oluyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?