logo

İHALE İLANI

İCRA DAİRESİ

2017/228 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı         : Niğde İli, Bor İlçesi, Başpınar Mahallesi 1102 Ada 11 Nolu Parselde kayıtlı 1.041,51 m2 yüzölçümünde Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde 70/1280 arsa paylı Zemin Kat 3. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken nitelikli taşınmaz.

Özellikleri           : Taşınmaz Niğde İli, Bor İlçesi, Başpınar Mahallesi, 1102Ada 11 Nolu Parselde kayıtlı 1.041,51 m2 yüzölçümündeki Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfındaki Ana taşınmaz üzerinde Betonarme Karkas olarak yapılı bulunan Bodrum Kat, Zemin Kat + 4 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı Bahar Apartmanı’nın Zemin Katındaki 70/1280 Arsa Paylı 3 nolu Bağımsız Bölüm olup mesken vasfındadır. Net 116,00 m2 kullanım alanlı olup 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve antreden ibarettir. Mobilya çelik giriş kapılı, PVC pencere doğramalı ve amerikan panel ahşap iç kapı doğramalıdır. Mutfak Dolap ve Tezgahı mevcuttur. Duvarlar saten alçı sıva ve badanalı, banyo +wc duvarı tavana kadar seramik kaplamalı, Antre ve ıslak zeminler seramik kaplamalıdır. Kaloriferli ve asansörlü olan taşınmaz Kuzey-Doğu cephelidir. Fuat Mengi Caddesine ve 27. Sokağa cephelidir. Belediye Hizmet Binasına, İlçe Merkezineyaklaşık 1250 m. uzaklıkta olan taşınmaz Alt Yapı Hizmetlerinden yararlanır. III. Sınıf B Grubudur, 6-10 Yaş Grubunda olup % 10 Yıpranma Oranına sahiptir.

Adresi   : Başpınar Mahallesi Bahar Apartmanı Bor/Niğde

Yüzölçümü          : 116,00 m2

İmar Durumu     : Bor Belediye Başkanlığının 13/06/2017 tarih ve 1565 sayılı imar durumu hakkındaki yazısında taşınmaz, imar planı içerisinde Ayrık Nizam 5 Kat Alan içerisinde yer aldığı belirtilmiştir.

Kıymeti                : 160.000,00 TL

KDV Oranı          : %1

Kaydındaki Şerhler          : Bu Parsel aleyhine aynı ada 10 parsel lehine mevki tasarruf krokisinde röperli yerde daimi geçit hakkı vardır. Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 29/11/2017 günü 14:20 – 14:25 arası
  2. Satış Günü : 25/12/2017 günü 14:20 – 14:25 arası

Satış Yeri             : Bor Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Zemin Kat Bor/Niğde

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/10/2017

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?