logo

19 Eylül 2017

Ömer HalisdemirÜniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Elma Hasadına Başladı

ÖÖmer Halisdemir Ünv elmamer HalisdemirÜniversitesi  AyhanŞahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Uygulama ve Araştırma alanında kurulu 50 dekarlık elma bahçesinde farklı elma çeşitleri mevcut olup bunlardan Golden delicious elma çeşidinin hasadı başlamıştır. Elma hasadı Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin ulusal ve uluslararası tüm öğrencileri ve çalışanlarımızla birlikte yapılmaktadır.

Hasat hakkında bilgilendirme yapan Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Zafer Ulutaş, “2017 üretim yılı için fakültemizin uygulama ve araştırma alanından yaklaşık 70-80 ton elma almayı tahmin etmekteyiz. Hasat edilen elmalar sınıflara ayrılarak soğuk hava depolarına transfer edilmektedir.  Farklı elma çeşitlerimizin yanı sıra armut, erik, kiraz, şeftali, nektarin gibi meyve türlerinin de üretimini yapmaktayız. Aynı zamanda Fakültemizde Bal üretimi de yapılmaktadır. Ürünler Üniversite personelinin ve Niğde Halkımızın tüketimine sunulmaktadır” dedi.

 

Açılışını yaptığımız parkın bu birlikteliğin başlangıcı olmasını diliyorum. Parkımız hayırlı ve uğurlu olsun’’ şeklinde konuştu.

Eskisaray Mahallesi’nde hizmete sunulan  Saray Parkı’nın açılışına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay İhsan Çanak, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özdemir, Eskisaray mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılışta Niğde Belediyesi Aşevi tarafından yapılan yemeğin mahalle sakinlerine ikram edilmesiyle açılış son buldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?