logo

06 Eylül 2017

Gürer, Bayramda Boş Durmadı

IMG-20170904-WA0032CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Kurban Bayramı tatilini seçim bölgesi olan Niğde’de halkın arasında geçirdi. Niğde merkez ve 5 ilçeyi ziyaret ederek vatandaşların bayramını kutlayan Gürer, binlerce hemşehrisinin elini sıkıp, ayrı ayrı  fotoğraf çektirdi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her fırsatta olduğu gibi Kurban Bayramı  da Niğde’nin tüm ilçelerini ziyaret edip, biraraya geldiği esnaf, çiftçi ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Niğde Merkez’in yanısıra, Bor ve Çamardı ilçelerindeki resmi bayramlaşma programlarına katılan Gürer,  protokol ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayram tatili boyunca Niğde Merkez, Bor, Çamardı, Altunhisar, Çiftlik ve Ulukışla ilçe merkezleri esnafları ziyaret eden, Bozkoy, Azatlı ve Kemerhisar Beldelerini ve belediye başkanlarını, Kavlaktepe, Bademdere, Emenlik, Hüsniye ve Ovacık köylerini ziyaret eden Gürer, bayram ziyareti gerçekleştirdiği yerleşim birimlerinde binlerce vatandaşın bayramlarını kutladı.

Ziyaret ettiği ilçe, kasaba ve köylerde, esnaf, vatandaş ve çiftçilerle bir araya gelip sorunlarını dinleyen Ömer Fethi Gürer, insanların her alanda gelecek kaygısı yaşamaya başladığını söyledi. Köy ve kasabalarda sorunların geçen yıllara göre ciddi arttığını anlatan Gürer, “Ziyaret etiğimiz köy ve kasabalarımızda çiftçilerimiz mağdur, kent merkezlerinde esnaflar mağdur, çiftçide para olursa alışveriş yapıyor esnaf hareket  görüyor çiftçi, esnaf bankalara borçlu, icralık olan çok. AKP’nin uyguladığı zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapan politikaları,  halkı oldukça zor duruma düşürmüş durumda. Çiftçi dert yanıyor. Her yıl artan girdi fiyatları karşısında ürün fiyatları yerinde sayıyor. Hal böyle olunca çiftçi her yıl biraz daha içeriye giriyor. İnsanlar yaşadıkları toprakları terkedip şehir merkezlerine göç ediyor. Esnaf özellikle küçük esnaf kapanma noktasına gelmiş, Işsizlik her yerde ortak dert, işçi hakkını alamıyor, memur enflasyon altında maaş ile geçim sıkıntısı çekiyor, emekli bu maaşla nasıl geçineceğiz diye soruyor” dedi.

Bayram ziyareti için gittiği ilçe merkezlerinde esnaf ve vatandaşları da ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Ömer Fethi Gürer, “Köy ve kasabalarımızda tarım kesiminin yaşadığı sorunlar ilçe merkezlerine de yansıyor. İşsizlik çok önemli bir boyuta ulaşmış. Gençler, üniversite mezunları işsizlik nedeniyle gelecek kaygısı taşıyorlar. Esnafımızın hali de perişan. Ziyaret ettiğimiz yerlerde siftah yapmadan kepenk kapatan esnafların olduğunu gördük” diye konuştu.

Bayram ziyareti sırasında sohbet ettikleri emekli kesimin sorunlarını da dinleyen Ömer Fethi Gürer, “Emeklilerimizin ikramiye beklentisi Kurban Bayramında da boş çıktı. Halkımız, sorunlar nedeniyle bayramları bayram tadında yaşayamıyor. Çiftçilerimiz, emeklilerimiz, esnafımız, gençlerimiz hükümetin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle sorunlarla boğuşuyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?