logo

03 Ağustos 2017

2017 Transanatolia Niğde” İçin Geri Sayım Başladı

2017 Transanatolia 2 2017 Transanatolia 1Bu yıl bir çok kişinin heyecanla beklediği dünyaca ünlü pilotlarında katıldığı ve uzunca bir parkura sahip olan 2017 Transanatolia arazi ve ralli yarışlarına, Niğde’de Aladağlarda ev sahipliği yapacak.

2010 yılından bu yana organize edilen bu muhteşem yarış bu yıl İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’i içine alan oldukça zorlu bir coğrafyada 7’ncisi düzenlenecek.  17 Ağustos 2017 tarihinde İzmir’den startı verilerek 19 Ağustos’ta etaplarla start alacak olan yarışın Niğde etabı ise 23 Ağustos 2017 tarihinde düzenlenecek brifing toplantı ve bilgilendirmenin ardından 24 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak.

İzlemesi bile nefes kesecek bu mücadelenin 2 günlük etabı da Niğde’de olacak.  Ralli ve Raid olmak üzere 2 kategoride gerçekleşen bu yarışlara Ralli kategorisi için pilotların ehliyetlerinin yanı sıra sportif lisanslarının yanlarında olması gerekiyor. Raid kategorisi için ise sürücü ehliyet ise yeterli olacak. Bu kategorilerde mücadele edecek araçlar ise motosikletler, atv’ler (quad), SSVler, otomobiller, buggyler ve kamyonlar şeklinde belirlendi.

NİĞDE ALADAĞLARDA MİSAFİR EDECEK

23Ağustos 2017 tarihinde Niğde Aladağlar bölgesinde saat 18:00’da basın bildirisi ve saat 21:00’de ise zorunlu pilot toplantısı ile yarış hakkında birifing verilecek.

Aynı gün yarışmada ki son derecelerin yayınlanması ile start listesinin belirlenmesi tamamlanaran ertesi günkü yarışa hazırlık bitmiş olacak. 24 Ağustos 2017 tarihinde sabah saat 08:00’da Niğde Aladağlarda başlayacak olan yarış tam 3 saat sürecek, bu zorlu mücadele saatler öğlen 11:00’ı gösterdiğinde son bulacak.  Niğde bu yarışa en son 2013 yılında ev sahipliği yapmış ve 3 gün sürmüştü.

ZORLU PARKUT ZORLU YARIŞ

Dünyanın en zorlu yarışları arasında gösterilen bu mücadeleye hem dünyaca hem de Türkiye’de oldukça ünlü pilotların yanı sıra ilk kez yarışmacı olarak bu heyecanı yaşamak isteyenlerinde yer alacağı belirtiliyor. Bu yarış tam 8 gün sürecek ve Türkiye’ nin Alpleri olarak anılan Batı Toros sıradağları üzerinden ilerleyerek, Denizli, Antalya, Konya-Karapınar, Niğde-Aladağ’ın ardından rotasını kuzeye çevirip Kapadokya, Tokat-Gümünek’den 2850 kilometre sonra Samsun’da son bulacak.

Düzenlendiği 2010 yılından bu yana her yıl biraz daha gelişen ve zorlaştırılan teknik altyapı destekli rotalar hazırlandı. Böylelikle yerli ve yabancı pilotlar ve izleyiciler yarışma heyecanı dışında Türkiye’nin gizli güzelliklerini de yakından görme fırsatı bulacaklar. Yarışmaya katılmak veya yarışma hakkında bilgi almak isteyenler yarışmanın resmi internet sitesi olan www.transanatolia.com sitesinden bilgi alabilecekler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?