logo

26 Temmuz 2017

Türkiye’yi temsil edecek sporcular Niğde’de seçiliyor

Türkiye'yi temsil edecek sporcular Niğde'de seçiliyorTürkiye Kick Boks Federasyonu 2017 yılı faaliyet takviminde yer alan “Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kickboks Şampiyonası” Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi BESYO Spor Salonunda 65 ilden 3 bin 600 sporcunun katılımı ile devam ediyor.
“Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar KickBoks Şampiyonası” 65 ilden 3 Bin 600 sporcu ve idarecilerle birlikte 4 Bin kişinin katılımıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi BESYO Spor salonunda kurulan 4 ringle kıran kıran mücadeleler sürüyor.
“Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Şampiyonasının 65 ilden 3500 sporcunun katılımıyla devam ettiğini belirten Türkiye Kick Boks Federasyonu Genel sekreteri Harun Demir; “    Türkiye’nin en büyük Kick Boks organizasyonlarından birini Niğde’de gerçekleştirmekteyiz. Bu faaliyet biz Kick Boks federasyonu için önemli bir faaliyet. Burada gerçekleştirilen Kick Boks şampiyonası Türkiye’de gerçekleştirilen Kick Boks faaliyetlerinden bir tanesi. 65 ilden yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir Türkiye şampiyonası” dedi.
Avrupa’da ve Dünya’da Türkiye’yi temsil edecek sporcular burada seçildiğini belirten Demir; “Burada gerçekleştirilen şampiyonluğun sonucunda Türkiye Kick Boks Federasyonunca milli takımımızı Avrupa’da ve Dünya’da temsil edecek sporcularımızın seçimi de aynı zamanda burada yapılıyor. Biz bu şampiyonluğumuzun adının Şehit Ömer Halisdemir adını verdik. Türkiye için çok önemli bir faaliyet olmasından dolayı şehidimizin ismini verdik. Buradan Şehidimiz Ömer Halisdemir ve diğer şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
Türkiye Kick Boks Federasyonu 2016 yılı sonu itibariyle lisanslı sporcu sayısında Dünya’da 4. Büyük federasyon olduğunu ifade eden Demir; “ Bilindiği gibi Federasyonumuz 2016 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin lisanslı sporcu sayısında 4. Büyük federasyon olmayı kazandı. Geçen yıl Avrupa’da yapılan bütün müsabakalar sonucunda da Uluslararası mücadelelerde en çok madalya alan üçüncü büyük Federasyon bizim federasyondu. Böyle bir organizasyonu da Niğde’de gerçekleştirmekten oldukça mutluyuz. Bu tür faaliyetlere de federasyon olarak düzenlemeye devam edeceğiz.  Bizlere bu fırsatı veren herkese ve Kick boks il temsilcimize teşekkür ederim” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?