logo

18 Temmuz 2017

Offroad tutkunları Niğde’de buluştu

Off road tutkunları 1 Off road tutkunları 2Niğde Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Off -Road yarışmasında dereceye giren pilotlara düzenlenen törenle kupa ve ödülleri verildi.

30’a yakın il ve ilçeden onlarca arazi aracının katıldığı yarışma 5 ayrı kategoride gerçekleştirildi. Dereceye giren pilotlara kupalarını veren Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, çevre illerden gelen offroad tutkunlarını Niğde’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Niğde Belediyesi ve Niğde Off Road Kulübü’nün, kahraman şehit Ömer Halisdemir anısına bu yıl ilkini düzenlediği Off-Road yarışması, Niğde Evleri mevkiinde, Niğde Belediyesi tarafından hazırlanan offroad pistinde gerçekleştirildi.  Standart, modifiye ve el yapımı 100’e yakın araç, 2 kilometre uzunluğundaki çamur, rampa, çukur ve virajlı yolda dereceye girebilmek için mücadele etti.

İŞTE ŞAMPİYON PİLOTLAR

5 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada 1. Klasman şampiyonu İskenderun Off-Road Kulübü’nden Murat Sever olurken, 2. Klasmanda Kilis Off Road Kulübü üyesi Halil Yırtıcı finiş çizgisini rakiplerinin önünde geçti. 3. Klasmanda Beyşehir Off-Road Kulübü’nden Abdullah Sam, 4. Klasmanda ise Osmaniye Off-Road Kulübü’nden Çağdaş Bağdatlı gruplarında birincilik elde etti. Bayanlar kategorisinin birincisi ise Osmaniye Off-Road Kulübü’nden Ayşe Özdemir oldu.

BAŞKAN AKDOĞAN: “OFF ROAD TUTKUNLARINI

NİĞDE’DE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK”

Türkiye’nin dört bir yanından gelen off-road tutkunlarını Niğde’de buluşturan “Ömer HalisdemirOff-Road Yarışmasında” dereceye girenlere, düzenlenen törenle kupa ve ödülleri verildi. Ödül törenine AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen ve Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar ile birlikte katılan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz yarışmayı, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in anısına gerçekleştirdik. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz yarışmaya katılmak üzere ülkemizin dört bir yanından şehrimize gelen off-road tutkunlarına teşekkür ediyorum, kendilerini Niğde’de ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

Bu arada offroad tutkunları, yarışma öncesinde Niğde ve Bor ilçesinde şehir turu attı. Pilotlar, araçlarıyla birlikte şehit Ömer Halisdemir’inÇukurkuyu beldesindeki kabrini de ziyaret ederek dua etti.

Öte yandan Off Road Kulübü Niğde Temsilcisi Ümit Kaya da, Niğde’de ilk kez düzenlenen offroad yarışması için desteklerini esirgemeyen ve offroad tutkunlarının Niğde’de buluşmasına olanak sağlayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?