logo

26 Nisan 2017

Bor’daki Kutlu Doğum Etkinlikleri

DSC_0212 DSC_0214 DSC_0220 DSC_0224 DSC_0228 DSC_0202 DSC_0207 DSC_0211 İlçe müftülüğü tarafından organize edilen ‘’Hz.Peygamber ve Güven Toplumu’’temalı 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin Açılış Programı Bor merkez Sokullu Mehmet Paşa Cami-i bahçesinde gerçekleştirildi.
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Bor ilçesi Halil Nuri Yurdakul Kültür merkezinde Bor Anadolu İmam Hatip ve Bor İmam Hatip Ortaokulunun beraber hazırlamış olduğu ‘’ Hz.Peygamber ve Güven Toplumu’temalı Kutlu Doğum Gecesi etkinliği büyük ilgi gördü.
Geceye ilçe kaymakamı Abdullah Küçük, Bor ilçe müftüsü Cafer Kılınç ve, çok sayıda kurum amiri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan Program  açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Cafer Kılınç’’Üç ayların başladığı bu günde Rabbim, aramızda bulunan kardeşliği daha ileri götürmeyi, birbirimize merhamet duyguları beslemeyi, birbirimizin ihtiyaçlarını gidermeyi, sıkıntılarımıza çare olmayı nasip etsin. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin’’ dedi. Bu sözlerle Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ülke çapında belirlediği ‘’Hz.Peygamber ve Güven Toplumu’’ temasına uygun bir söylemde bulundu. Program TRT sanatcısı Mesut Şimşek’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletisinden sonra Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün ’Hz.Peygamber ve Güven Toplumu Konulu konferansı vadandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
program sonunda Bor İlçe kaymakamı Abdullah Küçük tarafından Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ‘e çiçek buketi takdim eden İlçe Kaymakamı Abdullah Küçük katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti ve program gecenin geç saatlerinde son buldu.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?