logo

13 Nisan 2016

BOR’DA KUTLU DOĞUM AÇILIŞI YAPILDI

BOR'DA TUÜMU DOĞUM AÇILIŞI YAPILDI Foto&Haber Abdurrahim TÜRKARSLAN

Bor İlçe müftülüğü tarafından organize edilen ‘’Hz.Peygamber (S.A.V) Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım’’temalı 2016 yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin Açılış Programı Bor merkez Sokullu Mehmet Paşa Cami-i bahçesinde gerçekleştirildi.

Programa Bor İlçe Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK,TBMM. Meclis İdare Amiri Niğde Milletvekili Erdoğan ÖZEGEN,Garnizon Komutanı Bakım Alb.Erol ÇETİN,Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT,İlçe Müftüsü Cafer KILINÇ,Kurum Amirleri,Siyasi Parti temsilcileri,Din Görevlileri,Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Bor ilçe vaizi Selman KIZILKAYA’nın yaptığı, program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti(Halaç Köyü Cami-i İmam Hatib-i Savaş GÜNEY) ,  Şiir (Bahçeli Kasabası Müezzin Yasin YİĞİT),   İlahi dinletisi(Merkez Sokullu Mehmet Paşa Cami-i görevlileri Ömer ÖZTÜRK,Yusuf YÜKSEL,Recep BAŞTÜRK)  ile devam eden programda İlçe Müftüsü Cafer KILINÇ ‘ta bir konuşma yaptı.Konuşmalarına ’’MUHABBETTEN MUHAMMED OLDU HASIL.MUHAMMED’SİZ MUHABBETTEN NE HASIL?’’Şiiriyle başladı.’’Bu söz burada toplanmamızın gayesini oluşturuyor .Biz O’nun ümmetiyiz .Peygamberimizi anmak ve anlamak için buradayız.Tefrikaya düşmeden,ayrılık gayrılık bilmeden Tevhid ikliminde bir yaşam hedefimiz olmalıdır.Bizi biz yapan değerlere sımsıkı sarılmalı,sevgi eksenli bir gönle sahip olmalı,’’Birlikte rahmet,ayrılıkta azap vardır.’’mesajına da kulak vermeliyiz.Huzur İslam’da dır. Haramlar huzur vermez ,sıkıntı olur.9-20 Nisan Kutlu Doğum Haftasının Açılışını burada yapıyoruz,15 Nisan 2016 saat 21:15 Bor Kültür Merkez’inde Niğde İl Müftümüz Allaattin GÜRPINAR’ın vereceği Kutlu Doğum Konferansı nada  sizleri davet ediyoruz.Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.’’dedi.

Programa katılanlara Peygamberimizin Hadis-i Şerifi yazılı şeker buketi ve çay ikramı yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?