logo

08 Nisan 2016

Gökcan’dan iyi haber var

Başkan Akdoğan’ın yakın ilgisi

Gökcan’ı hayata tutundurdu

Doğuştan damağı olmadığı için sıvı gıdalarla beslenmek zorunda kalan 14 yaşındaki Gökcan Tetik, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın yakın ilgisiyle yeniden hayata tutundu.

Başkan Akdoğan’ın talimatıyla Niğde Belediyesi tarafından bir süre önce Ankara’ya götürülerek ameliyat ettirilen Gökcan’dan iyi haber geldi.  Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ameliyatın olumlu etkileri görülmeye başlayan Gökcan’ı evinde ziyaret ederek, Tetik ailesinin mutluluğuna ortak oldu.

Burhan Mahallesi Divan sokakta annesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan Gökcan Tetik, 2002 yılında tıp literatüründe ender rastlanan bir şekilde damaksız olarak dünyaya geldi. Doğuştan burnunun bir kısmı da olmayan  ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören Gökcan’a yüzde 40 oranında ‘Otizm’ teşhisi konuldu. Damağı olmadığı için sıvı gıdalarla beslenmek zorunda kalan Gökcan Tetik’in imdadına Niğde Belediyesi yetişti.  Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Gökcan’ın başta sağlık sorunlarından kaynaklanan ihtiyaçları  olmak üzere tüm ihtiyaçlarını giderdi. Gökcan, geçtiğimiz ay Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın talimatıyla ameliyat için Ankara’ya gönderildi. Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Gökcan’ı ve annesini Ankara’ya götürdü. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çene ve Diş Sağlığı Polikliniğinde 15 gün süren tetkiklerin ardından ameliyata alınan Gökcan’ın ailesinin bu süre içindeki konaklama, ulaşım ve diğer ihtiyaçları da Niğde Belediyesi tarafından karşılandı. 6 doktorun girdiği ve yaklaşık 6 saat süren ameliyatta Gökcan’ın kulağından alınan parça, ağız içinde damak bölümüne yerleştirildi. Zorlu ancak başarılı geçen ameliyatın ardından bir süre hastanede tutulan Gökcan taburcu edilerek Niğde’ye getirildi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ameliyat sonrasında da Gökcan’ın durumuyla yakından ilgilendi. Başkan Akdoğan, Gökcan’ı dün Burhan Mahallesi Divan sokaktaki evinde ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Özkan da eşlik etti. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden anne Rukiye Tetik, ameliyatın olumlu etkilerinin görülmeye başlandığını söyledi. Rukiye Tetik, Gökcan’ın ilk kez iki dişinin çıkmaya başladığını ifade ederek, yakın ilgisinden dolayı Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Anne Tetik, “Allah sizlerden razı olsun, bu yaşına kadar sıva gıdalarla beslenmek zorunda kalan oğlum, önce Allah’ın sonra sizlerin sayesinde normal bir şekilde beslenebilecek. Bu mutluluğu tarif etmenin imkanı yok” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise aldıkları iyi haberle, Gökcan’ın sağlık durumu için daha çok umutlandıklarını belirterek, “Niğde Belediyesi olarak insanımıza sahip çıkıyoruz. Onların sorunlarını önemsiyoruz. Engelli veya yaşlı, bakıma muhtaç olan hemşehrilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çaba gösteriyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün ameliyatı konusunda bizzat ilgilendiği Gökcan’ın sağlığına kavuşuyor olmasından da ziyadesiyle mutluluk duyuyoruz. İnşallah Gökcan’ı ilerleyen günlerde daha sağlıklı görürüz” diye konuştu.GÖKCAN DAN İYİ HABER VAR

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?